حذف و مخفی کردن مطالب یک دسته ازسایت وردپرس

با آموزش جدیدی از وردپرس در خدمت شما همراهان هستم،امیدوارم این آموزش کاربردی و مهم وردپرس مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد.

شاید برای شما دوستان عزیز پیش امده باشد که بخواهید مطالب یک دسته بندی خاص از وردپرس در صفحه اصلی نشان داده نشود ولی مطالب دسته های دیگر در صفحه اصلی سایت وردپرسی نشان داده شود و شما ندانید که برای این منظور چه باید انجام دهید ،پس تا انتهای این آموزش همراه ما باشید.

برای این منظور می توانید از چند روش برای حذف کردن مطالب یک دسته خاص از وردپرس استفاده کنید که در ادامه به معرفی هر یک از این روش ها می پردازم.

مخفی کردن مطالب دسته بندی خاص از صفحه اصلی با استفاده از کد :

تقریبا می توان گفت تمام قالب های استاندارد برای نمایش مطالب در صفحه اصلی وب سایت وردپرسی از حلقه های وردپرس استفاده می کنند.برای ایجاد تغییرات و یا ویرایش در حلقه های وردپرس می توان گفت که بهترین گزینه استفاده از hook در روی تابع pre_get_posts می باشد.که لازم است برای انجام این کار کد زیر را در فایل فانکشن قالب فعلی و یا در افزونه اختصاصی خود قرار دهید و به جای اعداد 20 و 28 ،آی دی مربوط به دسته هایی که قرار است در صفحه اصلی نمایش داده نشوند را قرار دهید شما می توانید تعداد آی دی های بیشتری را قرار دهید و لازم است در بین هر یک از انها کاما را قرار دهید و به کاربردن منفی در قبل هر یک از آی دی ها را فراموش نکنید!!!!! در این صورت شما می توانید تعدادی از مطالب وردپرسی را در صفحه اصلی وب سایت وردپرسی خود نشان ندهید.

کد مربوطه برای مخفی و یا حذف کردن مطالب دسته بندی شده در صفحه اصلی سایت وردپرسی به این صورت می باشد :

1
2
3
4
5
6
7
function bigtheme_exclude_cat_from_home(){
    if ( $query->is_home ) {
        $query->set( 'cat', '-22, -28' );
    }
    return $query;
}
add_filter( 'pre_get_posts', 'bigtheme_exclude_cat_from_home' );

مخفی کردن مطالب دسته بندی های وردپرس از صفحه اصلی با استفاده از افزونه ها :

اگر کد نویسی برای شما عزیزان سخت است و اگر مشکلی پیش بیاید،نتوانید حل کنید بهتر است از افزونه و نصب افزونه در پیشخوان خود استفاده کنید ،در واقع شما دوستان عزیز نمی خواهید از کد برای حذف دسته بندی ها استفاده کنید و از کدها فرار می کنید و نمی خواهید به قالب سایت وردپرسی خود دست ببرید ،می توانید برای انجام این کار از افزونه هایی استفاده کنید،که می توان گفت کار شما تقریبا راحت تر می شود.یکی از این مورد از این افزونه ها را در زیر من به توضیح آن می پردازم:

افزونه Simply Exclude
این افزونه یکی از افزونه های بسیار کارآمد در این زمینه می باشد که شما می توانید با استفاده از این افزونه به راحتی مطالب و دسته بندی ها را از صفحه اصلی و نتایج جستجوها پنهان نمایید .که برای انجام این کار می باست طبق روشی عمل کنید که در ادامه به آن می پردازم.

ابتدا افزونه مورد نظر را از لینک زیر دانلود نمایید:
دانلود افزونه Simply Exclude
سپس آن را نصب نمایید و بعد به پیشخوان وردپرس رفته به قسمت نوشته ها بروید و روی عبارت Simply Exclude که در ستون آخر قرار دارد ،کلیک نمایید .

دوستان عزیز دقت داشته باشید که افزونه های دیگری هم هستند که به شما این امکان را بدهند و من در اینجا فقط به معرفی یک افزونه مهم و کاربردی تر پرداختم.

بویر دیزاین


کد QR مطلب: QR Code for حذف و مخفی کردن مطالب یک دسته ازسایت وردپرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عبارت امنیتی *

تعداد نظرهای در انتظار بررسی: 0